Nabídka
do 2 dnů
Konzultace

702 110 800

Rychlá
montáž

Solární panely

Při rozhodování o fotovoltaické elektrárně je klíčové vybrat ty správné solární panely. Nenechte se zmást pouze výkonem, sledujte i další důležité parametry, abyste získali optimální úspory a výkon.

Jak vybrat správné solární panely

Frame 9 1

1. Velikost:

S růstem výkonu se zvětšuje plocha panelu. Moderní výkonnější panely vám ale umožní dosáhnout požadovaného výkonu s menším počtem panelů, což ušetří místo na střeše. . Často jde o to navrhnout spíše ideální variantu dle velikosti vaší střechy. Není univerzální ideální varianta velikosti panelů. 

2. Výkon:

Dnešní průměr FV panelů má výkon kolem 410 – 450 Wp, ale můžete mít i panel  s výkonem například 550 Wp. . Vhodný panel navrhnem opět s ohledem na velikost a skladbu střechy a celkový plánovaný výkon instalované FVE.

3. Účinnost:

Rozdíl je mezi panely s účinností kolem 15 % a těmi s účinností nad 20 % nebo až například 23%. Účinnost udává, kolik sluneční energie panel dokáže přeměnit na elektřinu. Sledujte účinnost pro optimální výkon. Tento parametr je z pohledu efektivity nejzásadnější, ale vždy je potřeba zvážit všechny parametry.

Typy solárních panelů

Tenkovrstvé
(Amorfní)

Nižší účinnost, ale méně náchylné k přehřívání.

Polykrystalické

Viditelné nepravidelné obrazce, s nižším výkonem v porovnání s monokrystalickými panely.

Monokrystalické

Vyšší výkon, jednotná barva, technologicky pokročilejší. Využíváme je na všech instalacích fotovoltaických elektráren.

Garance a inovace

Díky neustálým inovacím dochází k poklesu degradace výkonu solárních panelů. Současné panely nabízejí nejen více energie, ale také lepší garance. Standardem jsou produktové garance 10-12 let, s vyhlídkou na 15 let a více. Výkonové garance rovněž rostou.

Nejlepší panely na trhu

Analytický server Taiyang News uvádí nejlepší panely v roce 2023:

  • LONGi Hi-MO 6: Účinnost 22,8 %, výkon 590 W, technologie HPBC.
  • CANADIAN
  • TRINA
  • MUNCHEN

Sledujte trend rostoucí účinnosti a vyberte panely odpovídající vašim potřebám. Odborné poradenství vám pomůže získat optimální výkon pro vaši fotovoltaickou elektrárnu

Poradíme s úsporou energie a využití solární energie.

Výběr správného solárního panelu je důležitý krok při investici do solárního systému pro vaši domácnost nebo firmu.

RYCHLÁ POPTÁVKA

telephoneTel.: 702 110 800

cta 1 1